QFC (Kroger, Ralph’s) – Jell-o 4-packs on $0.24 after catalina!

Here’s another great deal we can get with QFC’s *HOT* Buy 5, Save $2.50 promo. Jello 4-packs are $1.49 each when you buy 5 participating Mix & Match items. In addition, there is a new catalina starting today on Jello 4-packs:

Jell-O Refrigerated Snacks (11/5-12/2)
Get $1 wyb 2
Get $2 wyb 3
Get $3 wyb 4

When you combine the Buy 5, Save $5 promo, coupons and the catalina, you can get (4) 4-packs for just $0.24 each.

Here’s how:

Buy 4 Jell-O Refrigerated Snacks – $1.49 each (when you buy 5 Mix & Match items)
Used (2) $1/2 Jell-O Refrigerated Snacks 10/21/2012 SS Insert (exp 11/18/2012) OR
(2)  $1/2 Jell-O Refrigerated Pudding or Gelatin Snacks, 4 pk
Pay $3.96 , Receive $3 catalina
Final Price = $0.96 ($0.24 each)!

Remember, the Jell-O 4-packs are part of the Buy 5, Save $2.50 promo so you will need to add one more item to get the $0.50 per item savings. A good choice would be the Annie’s Mac & Cheese for just $0.69 or you can check out this week’s QFC match-ups for more ideas.

p.s. Don’t go buy hundreds, please. Leave some on the shelves so another mom can get a few to make her kid’s day, too.

(Thanks for the catalina details, Southern Cali Saver and thanks Toi for the reporting the deal!)

This post may contain affiliate links. These affiliate links support this site, see our disclosure policy here

Comments

  1. hi, i was just wondering if i bought say 10, 15 or even 20 items do i still get the deal?

  2. The cat did not print at the Tacoma/Norpoint QFC last night.

  3. i don’t have a QFC or Ralph’s near me. wonder if the catalina will work at fred meyer today.

  4. I purchased these at Fred Meyers in Puyallup yesterday so I missed the catalina but there is no minimum and they are on sale for $1.50ea and I used the 1/2 Blinke that I found a few weeks ago to make them $1.00 each. I only got four as a treat for the family last night but they had plenty on the shelf. I cant remember how long the tag stated the sale was good for but I know its will be at least for the week.

  5. I totally agree on not buying hundreds. People went crazy on the Snack Pack Pudding deal at Albies and ruined it for everyone else :(

Leave your comments here...

*